Publikacje

Szymon
Sikorski
CEO in Publicon
Communication & development advisor
MBA lecturer at WSH
Lecturer at UWr and SWPS
e: s.sikorski@publicon.pl

Trudny czas przed Robertem Biedroniem. Było show, ale co dalej?

Konwencja Wiosny zwieńczyła bodaj najgorętszy tydzień w polskiej polityce od kilku lat. Tuż po niej zaprezentowano sondaż, w którym partia byłego prezydenta Słupska znalazła się na trzecim miejscu z 14 proc. poparcia. Wynik rewelacyjny, choć można mieć uzasadnione zastrzeżenia co do okresu, w którym badanie zostało realizowane. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że „efekt świeżości” Biedroniowi pomógł.

Czytaj dalej >

Nie ma nic poza tekstem, czyli Publicon ad 2018

Po 12 latach na rynku zdecydowaliśmy spróbować budować trochę inny model Agencji – bazujący na insighcie, wartościach i merytoryce. Stroniący od prostych rozwiązań i skrótów. Nie musimy pracować ze wszystkimi. Będziemy pracować z tymi, którzy chcą zrozumieć zmianę, w której uczestniczymy dzięki technologii. Głębiej. Mądrzej. My wierzymy, że dzięki temu trwale. To potrzebuje odpowiednich ludzi, struktury, formatu Agencji. O tym jest ten tekst.

Czytaj dalej >

O rynku reklamy: komentarz po tym, co się wydarzyło Tigerowi

Wywiad w konserwatywnym tygodniu „Do rzeczy” na temat kondycji rynku reklamy ad 2017. Komentarz wydany tuż po kryzysie marki Tiger. Trochę o wartościach, trochę o mechanizmach funkcjonowania, kliszach i rynku.

Czytaj dalej >

Na placu Zbawiciela świata nie zbawisz

Niektóre środowiska (niesłusznie) uzurpowały sobie prawo do bycia innowacyjnym, a PR w służbie technologii wiedzie nas na manowce – i opacznie rozumiemy innowacje, nie skupiając się na tym, co z nich najważniejsze. Rozwiązywaniu ważnych problemów cywilizacyjnych, których przybywa, pomimo geometrycznie rosnącej liczbie apek na rynku.

Czytaj dalej >

Breaking Muse

Paweł Gołębski przy okazji tytułu Europejskiej Stolicy Kultury wraz z ekipą uwieczniali wrocławian i ich pasję. Miałem zaszczyt wraz z ekipą Publicon, być gościem jednego z odcinków, gdzie miałem okazję opowiedzieć o modelu Agencji, o tym co robimy, skąd się wzięliśmy i … dokąd zmierzamy. https://www.facebook.com/BreakingMuse/videos/552520351605840/

Czytaj dalej >

Dlaczego nie boję się automatyzacji w reklamie?

Rynek komunikacji na piedestale wstawia dziś wskaźnikowanie i bardzo mocno wierzy w data driven analytics. I chwała, bo tak precyzyjnych narzędzi targetowania, jakie mamy dziś, jeszcze marketerzy w swoich rękach nie mieli. Dziś jednak roboty jeszcze nie są nas w stanie zastąpić w prcy kreatywnej i szukaniu unikatowych rozwiązań. Dlatego prócz formy – szukajmy unikatowych treści.

Czytaj dalej >
Szymon
Sikorski
CEO in Publicon
Communication & development advisor
MBA lecturer at WSH
Lecturer at UWr and SWPS
e: s.sikorski@publicon.pl